שער הנגב - kindergarten
נווט למעלה
כניסה

הגיל הרך - כותרת.pngכרטיס ביקור- גיל הרך.png

 
מי אנחנו.png
המחלקה לגיל הרך הינה חלק מאשכול חינוך, פנאי וקהילה הכוללת היבטים הקשורים בחינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי בגילאי לידה עד שש. מנהלת המחלקה, תמר סרי, עובדת בשיתוף פעולה עם רכזות הגיל הרך בישובים במטרה לתת מענה לצרכים חינוכיים של ילדים, משפחות ומחנכות בגיל הרך. 
 

 

מטרת העל של מחלקת הגיל הרך.png
 הגיל הרך - מטרת על אדום.png
המחלקה לגיל הרך מחויבת לביסוס רצף חינוכי התפתחותי תוך חתירה לשילוב בין מערכות הגיל הרך ביישובי שער הנגב ומתוך חיבור ושיתוף פעולה עם משרדי ממשלה רלוונטיים, מחלקות ועמותות המועצה.
 קו גנים.png
 
 תוכניות לגיל הרך תשעג.png
 
​תוכנית מתא"ים פורומים מקצועיים​ השתלמויות​
סל תרבות​ מוזיקה לגיל הרך​ ספריית פיג'מה​
זה"ב בגן​ אני והשוטר שלי​ ​תוכניות פנאי להורים וילדים
 
תוכנית מתאי"ם - מערך תומך איתור ומניעה: ליווי מקצועי להורים ומחנכות, לשיפור יכולות איתור של ילדים בעלי צרכים ייחודיים ומניעת קשיים התפתחותיים.
 
פורומים לגיל הרך
 
            פורום רכזות גיל רך אזורי
 
            פורום מדריכות פדגוגיות אזורי
 
            פורום גננות שער הנגב
 
            קבוצת עמיתים למחנכות לידה עד שלוש
 
            קבוצת עמיתים לסייעות
 
השתלמויות למחנכות גיל רך בנושאים רלוונטיים.
 
סל תרבות שלושה מופעי תיאטרון, מחול ומוזיקה, מתקיימים באולם האזורי, ומאפשרים לילדי הגנים “יציאה לתיאטרון” על כל החגיגיות והתרגשות הכרוכים בכך. שנים עד ארבעה מופעים"קטנים" בתוך הגן בהם החוויה התרבותית אינטימית ומאפשרת לכל ילד להיות שותף בהתרחשות.
 
מוזיקה לגיל הרך תוכנית מוזיקלית ייחודית בניהול מקצועי של האולפן למוזיקה בשער הנגב, הפועלת ביחידות החינוכיות במסגרת של שיעור שבועי, לאורך שנה”ל.
 
אירועים מוזיקליים אזוריים:“קונצרט גן” תלמידי האולפן מנגנים וילדי הגן שרים בקונצרט המתקיים בגן הילדים השנה מוקדש הקונצרט לשירי אהוד מנור. “יום מוזיקלי באולפן" יום המוקדש ליצירה מוזיקלית סיפורית: "השוק הפרסי" מאת אלברט קטלבי ולמפגש עם משפחות כלי הנגינה.
 
השתלמות למחנכות גיל הרך בנושאים מוזיקליים והתאמתם ללוח השנה והתכנים הפדגוגיים.
 
ספריית פיג'מה תוכנית לאומית לעידוד הקריאה, לטיפוח השפה ולחינוך לערכים בגני הילדים, אותה יסדה קרן הרולד גרינספון, בשיתוף האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך. השנה יגיעו אל הגנים, וכן לכל ילד 8 ספרים נבחרים שיודפסו במהדורה מיוחדת עבור התוכנית.הערכים המרכזיים שהספרים מציגים ישולבו בתכני הלמידה ויתכתבו עם תוכניות העשרה אחרות הפועלות בגן – כמו סל תרבות ותוכנית המוזיקה.
 
"זהב בגן"תכנית ארצית המופעלת על ידי תנועת המתנדבים של"מ – שרות לאומי למבוגר האגף לחינוך מבוגרים והחברה למתנ"סים ועמותת אור ירוק בשיתוף האגף לחינוך קדם יסודי במשרד החינוך. במסגרת התכנית מגיעים גמלאים מתנדבים אחת לשבוע לגן ומלמדים את הילדים את עקרונות הזהירות בדרכים. בגני שער הנגב פועלים גם גמלאים המובילים יוזמה ייחודית אישית מבוססת על עולם הידע והפנאי שלהם. התכנית פועלת באזורנו בתאום עם מערך ההפעלה הארצי ומנהלת התוכנית, ומלווה בקשר אישי עם כל המתנדבים, בנוסף על מפגשי העשרה ולמידה לאורך שנה"ל.
 
אני והשוטר שלי תוכנית שנבנתה ע"י האגף לחינוך קדם יסודי ומשטרת ישראל ומופעלת בשער הנגב ע"י השוטר הקהילתי, על מנת להכיר לילדים את תפקידה של המשטרה והשוטר להופכם מגורם מאיים לגורם מסייע, הפועל למען האזרחים תוך הקפדה על אכיפת החוקים.
 

 

תוכניות פנאי להורים וילדים שיתוף פעולה עם רכזי הגיל הרך והתרבות בישובים ועם מחלקת התרבות והפנאי במתנ”ס, בפעילויות פנאי ותרבות בשעות אחה”צ בישובים או במתנ”ס.

 

 

 

 

קו גנים.png